fbpx

S jógou jsem začala v lednu roku 2016, pomáhala mi k odreagování se od velkého stresu z náročného studia fyzioterapie na UK FTVS a toxického partnerského vztahu.

V průběhu dětství jsem se věnovala baletu a sportovní gymnastice, které mi utvořily základ pro mou jógovou praxi. Stresové období na vysoké škole se na mně podepsalo tím, že jsem se neuvěřitelně zkrátila a na své první jógové lekci jsem se nemohla předklonit ani ke kolenům. Natož abych udělala provaz jako bývalá baletka.

Rozhodla jsem se s tím vypořádat a dát své tělo do pořádku.

Začala jsem chodit na své první lekce jógy a postupně jsem začala používat jógové prvky ve fyzioterapii.

Na podzim roku 2019 jsem vydala můj první ebook: Jóga pro začátečníky.

Vysoká škola 

Fyzioterapie – Fakulta tělesné výchovy a sportu, Univerzita Karlova (4 roky)
Výživa a sportovní diagnostika – VŠ TVS Palestra (2 roky)

Kurzy

Instruktor Fitness – 2016, BP Sport – Mgr. Lukáš Binter
Nutriční poradenství v praxi – 2016, UK FTVS – doc. MUDr. Eva Kohlíková, CSc.
Kineziotaping – 2016, Edu Spa College – Bc. Kamil Štědrák
Masér pro sportovní a rekondiční masáže – 2016, UK FTVS – doc. MUDr. Eva Kohlíková, CSc.
Instruktor hatha jógy – 2017, Yoga4Yogi – Ing. Ivana Žegklitzová
Trauma Treatment (psychoterapie, NLP) – 2018, Milan Hořínek
Aromaterapie – 2020, ACZ – Ing. Michaela Makulová
Těhotenská jóga – 2020, Mama Baby Studio – Mgr. Eva Smrkovsky
Cvičení po porodu – 2021, Mama Baby Studio – Mgr. Eva Smrkovsky

 

Vždy mě to ke cvičení a zdravějšímu životnímu stylu hodně táhlo. Při studiu fyzioterapie na vysoké škole jsme si roku 2016 udělala kurz instruktora fitness, nutriční poradenství a kurz maséra. Roku 2017 jsem prošla lektorským kurzem instruktora jógy a minulý rok jsem si vzdělání doplnila o roční výcvik psychoterapie (Trauma Treatment). V současné chvíli dálkově studuji na vysoké škole Palestra, kde se zaměřuji na výživu a sportovní diagnostiku. Vzdělání je pro mě nejlepší finanční investicí, proto jsem si roku 2020 udělala kurz Aromaterapie, Těhotenské jógy a cvičení po porodu.

Už při studiu fyzioterapie jsem brigádně pracovala v dámském fitness centru jako trenérka. Dále jsem vedla lekce na problémové partie, kruhové tréninky, trx, pilates a další cvičící lekce pro ženy. Později se k tomu přiklonila i jóga. Jelikož mě předcvičování bavilo, začala jsem natáčet cvičící videa na můj YouTube kanál. Naleznete tam také inspiraci z mého života. Následně jsem začala sdílet vaše proměny, rady a tipy na cvičení, stravu a motivaci na mou Ig a Fb stránku (@niky.namaste a @cvicimprosebe). Díky tomu mi začalo chodit plno dotazů ohledně toho, jak zhubnout, jak cvičit jógu, kolikrát a co s čím kombinovat. Jelikož bylo dotazů opravdu velké množství a nebylo v mých silách všem současně radit a odepisovat, rozhodla jsem vytvořit nový 8 týdenní cvičící program CVIČÍM PRO SEBE!
Na podzim roku 2019 jsem vydala můj první ebook: Jóga pro začátečníky. Jaro 2020 přineslo na svět 21 denní jógovou výzvu a následně online kurz Jóga pro začátečníky.

Při studiu a práci s klienty jsem zjistila, že většina bolestí na těle jsou původem uložené v hlavě. Propojuji tak veškeré své znalosti a dovednosti ohledně fitness, rehabilitačního cvičení, posilování, jógy a psychoterapie.

Roku 2017 jsem začala podnikat a otevřela si své vlastní studio na masáže, individuální jógu, konzultace osobního rozvoje a poradenství. Bylo mi 21 let a tehdy jsem ještě vůbec netušila do čeho jdu, ale podnikatelského ducha jsme v sobě měla od mládí. V roce 2020 jsem studio bohužel musela zavřít z důvodu pandemie – COVID-19.
Od té doby pracuji pouze online.

Kurz jsem si dělala přes Yoga4Yogi a spokojená jsem nebyla. Mám znalosti ze studia fyzioterapie a několikaletou praxi s klienty, proto mi informace na kurzu nic nového nepřinesly. Kurz jsem si zde dělala pouze proto, že mě stál tehdy cca 9.000,- a potřebovala jsem pouze papír, abych mohla oficiálně učit. Pro nezdravotníky nebo neznalce lidského těla nedoporučuji.

Občas je těžké rozvrhnout svou jógovou praxi do jednoho týdne, aby se stala pravidelnou součástí tvého života. Ale je dobré vědět, že není žádné ideální rozdělení. Je to jen na tobě, kolik času chceš józe věnovat a kolik tvé tělo potřebuje. Já sama poslouchám své tělo. Když mám energii, ráda si zacvičím pořádně
a posouvám se v jednotlivých pozicích. Když jsem unavená a bez energie, tak si
alespoň protáhnu celá záda a kyčle.

V ebooku Jóga pro začátečníky ti ukážu pár malých rad, jak si občas cvičení rozděluji já. Můžeš si samozřejmě
udělat svoje vlastní rozvržení. Ty znáš nejlépe své tělo, takže frekvence cvičení je pouze na tobě. Zkus se alespoň 3–4× týdně postavit na svou jógovou podložku. Občas ti to zabere 90 minut, někdy jen 20.

Otázka, která mi chodí několikrát denně.

Určitě je pro mě na prvním místě zdravá a pestrá strava.

Jak na to? To se můžete dozvědět v mém novém projektu, který doufám vyjde ven na jaře 2021. Určitě doporučuji mít větší výdej než příjem.

Pokud nevíš, jak cvičit, doporučím můj 8 týdenní program CVIČÍM PRO SEBE, který je sestavený na domácí cvičení. Najdeš v něm nejen posilování, ale také komplexní cviky a i cviky jógové (rehabilitační). Program je sestaven pro tvé pevnější, zdravější a štíhlejší tělo! Navíc zábavnou formou.

V současné chvíli učím pouze online. Do cvičení se mnou se můžete zapojit v mých online kurzech, které jsou dostupné zde na mém webu. 🙂

Učila jsem:

Jóga Letná – Vinyasa yoga, Jóga s fyzioterapeutem, Jóga pro zdravá záda, Jóga pro začátečníky

Individuální lekce – v mém studiu na Letné (zavřené kvůli Covid-19)

Jóga Vinohrady – Ranní jóga, Jóga pro zdravá záda

Partyfit Karlín – Hot Yoga, Pevné bříško, TRX, Port de Bra, Spalovač

Yoga Mija – Fyziojóga, Jóga pro začátečníky

Office yoga – jóga v kancelářích v Praze

V průběhu dětství jsem se věnovala baletu a sportovní gymnastice, které mi utvořily základ pro mou cvičící a jógovou praxi. Byla jsem opravdu hodně aktivní dítě, takže jsem s postavou nikdy neměla problém. Díky dobrému spalování jsem až do svých 18 let oblékala velikost xs. Jedla jsem a pila, co se mi zachtělo. Jenže přišlo období, kdy jsem začala chodit na party, pila hodně alkoholu a chodila se bavit. Pohyb a tréninky jsem vyměnila za zábavu a čas strávený s přáteli a ex přítelem. V průběhu studií jsem 3 měsíce žila ve Francii a poté jsem byla na vysoké škole 4 měsíce v USA na pobytu Work & Travel.
Známe to, můj jídelníček se skládal z hamburgerů, hranolek a všeho, co obsahovalo cukr. Oba pobyty zapříčinily velký nárůst na váze. Nejen díky pobytům jsem začala přibírat, ale v průběhu studijních let nebylo čas si vařit nebo kupovat kvalitní suroviny. A tak jsem jedla to nejlevnější, nejrychlejší, co zrovna bylo po ruce. Byla jsem ze špatného životního stylu unavená, na nic jsem neměla čas a cítila jsem se hrozně. Váha narůstala a začala se mi objevovat i celulitida. Nešlo mi ani tak o váhu, ale spíš o to, že jsem najednou nezapnula žádné své kalhoty. Z mých obvyklých 50 kg se rázem stalo 65 kg. Těžko jsem se smiřovala s tím, že se ze mě stala žena. Najednou jsem měla prsa, boky a zadek, na který jsem nebyla zvyklá. Nejdříve mi nějakou dobu trvalo se smířit s tím, že se tělo změnilo a nefunguje jak dříve. Rozhodla jsem se, že takhle to už dále nejde. A díky tomu jsem začala cvičit a zajímat se o zdravý životní styl. Rozhodla jsem se poznat své tělo a zjistit, co na něj funguje. Nejen z pohledu cvičení, ale hlavně stravy.

Nejprve jsme cvičila doma a na veřejných skupinových lekcí. Studovala jsme fyzioterapii, takže jsem věděla, jak na to. V těchto obdobích jsem začala natáčet právě cvičící vide na YT. Postupem času jsem se přiblížila více k józe než k samotnému cvičení.
Jsem žena, mám boky, no a co. Smířila jsme se s mou velikostí S/M. Jenže nejde o velikost, ani váhu. Jde o to jak mé tělo vypadalo. A taky jak jsem se cítila. Proto jsem začala doma cvičit podle sebe a s tím přišel i nápad na nový cvičící program, který právě držíš v ruce. Voila!
Zpevnit tělo a cítit se dobře a fit je mou hlavní motivací ve cvičení. Posledních 5 let jsme si prošla různými druhy cvičení. A ve finále mi stejně nejvíce vyhovuje to na doma. Vytvořila jsme si svou cvičící domácí rutinu, která mi nejvíce vyhovuje. Z každého jsem si vytáhla nějaké cviky a ty kombinuji. Jsou skvělé pro mé ženské tělo a určují směr mému zdravému životnímu stylu a mým cílům. Netoužím už po velikosti xs, ale po tom mít pevný kulatý zadek, ploší bříško, ale přesto se cítit žensky a elegantně. Když otevřu Instagram a vidím ty vyrýsované extrémně hubené holky, které mají buď anorexii nebo zaručeně přišly o svou menstruaci, je mi z toho na nic. Toto přece není zdravé a inspirativní. Přesto tyto děvčata mívají největší úspěch. To není nic pro mě. Já osobně hledám balanc se zdravým selským rozumem. Poslouchám své tělo a respektuji ho.

Kontakt

Kontaktovat mě můžete přes mé sociální sítě, kde vám ráda odpovím na vaše dotazy.

Těším se na osobní setkání!

Namasté ♥

Kontakt

Kontaktovat mě můžete přes mé sociální sítě, kde Vám ráda odpovím na Vaše dotazy.

Těším se na osobní setkání a vaše dotazy!

Namasté ♥

Telefon & Email